PRINCE2®

Zlatý standard projektového řízení

CO JE PRINCE2

CO JE PRINCE2

PRINCE2 (PRojects IN Controlled Environments) je strukturovaná metodika řízení projektů založená na zkušenostech získaných z řízení tisíců projektů a na příspěvku nespočetného množství zadavatelů projektů, projektových manažerů, projektových týmů, akademiků, trenérů a konzultantů.

PRINCE2 odděluje manažerské aspekty projektů od aspektů odborných např. z oblasti stavebnictví či vývoje. Tyto odborné aspekty můžete s metodikou PRINCE2 lehce skloubit a vytvořit tak ucelené bezpečné prostředí pro realizaci svých projektů.

PRINCE2 je obecnou metodikou založenou na ověřených principech. Zavedením metodiky do své organizace můžete výrazně zvýšit své schopnosti implementovat změnu v různých oblastech podnikání, ať už jde o stavebnictví, IT, fúze a akvizice nebo výzkum a vývoj nových produktů a služeb.

Optimální je postupovat podle systému certifikace PRINCE2, který nabízí certifikáty různé úrovně podle potřeb konkrétního zájemce.

Reference

„Tento kurz byl opravdovou životní zkušeností. Prostřednictvím případové studie jsme byli schopni dokončit projekt s využitím principů PRINCE2 vyučovaných po celou dobu kurzu. Tato skutečnost mně poskytla pevnou základnu a byla mně nápomocná při získání 6ti měsíční pracovní stáže jako Cloud koordinátora projektu v Ingram Micro Cloud. Rozhodně doporučuji tento kurz všem, kteří mají zájem nabýt podstatné znalosti o projektovém řízení a metodě PRINCE2. Neustálá podpora a zpětná vazba vám skutečně pomohou pochopit podklady.“

Marie Couraudon Marie Couraudon
Cloud project coordinator Ingram Micro Cloud
CERTIFIKACE

Systém certifikace PRINCE2

 

Systém certifikace PRINCE2 2017 má dvě hlavní úrovně: Foundation a Practitioner.

Úroveň PRINCE2 Foundation seznamuje s metodou PRINCE2. Cílem certifikátu je doložit, že rozumíte metodě PRINCE2 natolik, že jste schopni být efektivním spolupracovníkem nebo členem projektového týmu pracujícím v prostředí využívajícím PRINCE2. Certifikát Foundation je také podmínkou k dosažení úrovně Practitioner.

Certifikát PRINCE2 Practitioner je vhodný pro každého, kdo se věnuje projektovému řízení, ať už z titulu své funkce v projektu, nebo jako přirozené součásti své každodenní práce. Účelem certifikátu Practitioner je potvrdit, že vaše znalost metody PRINCE2 je dostatečná pro její aplikaci a přizpůsobení v rozličných prostředích a situacích.

PRINCE2 Agile Foundation je vhodný pro všechny, kteří pracují v agilním prostředí: projektové manažery, pracovníky projektové podpory nebo členy širšího projektového týmu. Získání certifikátu vám umožní pochopit principy a procesy, ze kterých vyrůstá dobrá praxe projektového řízení a zároveň získáte širokou znalost agilních konceptů a technik: Scrum, Kanban, Lean Start-up a Cynefin. Navíc objevíte důležité aspekty pro budování fungujícího rozhraní mezi PRINCE2 a agilními způsoby práce.

PRINCE2 Agile Practitioner je vhodný pro certifikované manažery PRINCE2, kteří využijí návod jak efektivně přizpůsobit metodiku PRINCE2 pro využití v agilním prostředí. PRINCE2 Agile umožní manažerům lépe aplikovat metodiku PRINCE2 v kombinaci s agilními koncepty jako Scrum a Kanban a využít tak naplno schopnost pohotové reakce, který nabízejí. Certifikace je zvlášť vhodná pro jednotlivce a organizace, kteří pracují prostřednictvím projektových, produktových či programových schémat.

NAŠE KURZY

Kurzy nabízené CPR

V Centru projektového řízení vám nabízíme různé balíčky kurzů, přizpůsobené vašim individuálním potřebám.

Kurz PRINCE2 Foundation

Kurz Foundation představí základní koncepty a stavební prvky metodiky PRINCE2. Tento třídenní intenzivní trénink je zakončen zkouškou na úrovni Foundation. Účast v kurzu zahrnuje i samostudium a domácí práci.

Více informací

Kurz PRINCE2 Practitioner

V tomto kurzu navážeme na předchozí trénink. Tento dvoudenní intenzivní kurz doplní vaše předchozí znalosti. Prostřednictvím případových studií vám pomůžeme lépe porozumět všem aspektům metodiky PRINCE2. Přiblížíme vám množství nástrojů a šablon a ukážeme vám jak je přizpůsobit podmínkám ve vaší organizaci. Pro přihlášení do tohoto kurzu je třeba splňovat vstupní podmínky (prerekvizity).

Více informací

Kurz PRINCE2 KOMBI (Foundation + Practitioner)

Tento kurz je nejlepší volbou pro vás, kteří chcete svůj trénink maximálně urychlit a získat oba certifikáty (Foundation a Practitioner) v krátké době. Tento pětidenní intenzivní kurz zahrnuje úrovně Foundation a Practitioner včetně obou zkoušek.

Více informací

Výcvikový tábor projektového řízení: PM BOOT CAMP

Dvakrát ročně nabízí Centrum projektového řízení jedinečnou příležitost v oblasti tréninku projektového řízení. Úspěšní absolventi tohoto programu získají 5 profesionálních certifikátů: PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner, PRINCE2 Agile, Management of Risk (MoR) Foundation a MoR Practitioner. Součástí programu je i simulace projektového prostředí ve spolupráci s předním průmyslovým korporátním partnerem.

Více informací (EN)

NAŠE AKREDITACE

Akreditovaná školicí organizace

Centrum projektového řízení Masarykovy univerzity je držitelem mezinárodní akreditace. Tato akreditace vám zajišťuje, že Centrum i naši jednotliví trenéři splnili náročné podmínky pro získání mezinárodně uznávané certifikace společnosti AXELOS.

NADCHÁZEJÍCÍ KURZY

Nejsou naplánovány žádné budoucí akce.

kalendář kurzů

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info