PRINCE2 AGILE®

Silná kombinace

CO JE PRINCE2 AGILE?

CO JE PRINCE2 AGILE?

PRINCE2 Agile je nejucelenější řešení pro agilní způsob řízení projektů na světě. Kombinuje flexibilitu a schopnost pružně reagovat, které jsou vlastní agilním přístupům, s ověřenými principy správného řízení podle PRINCE2.

PRINCE2 Agile byl vytvořen podle požadavků projektové komunity a nabízí strukturu, zásady řízení a kontrolu při používání agilních konceptů, metod a technik. Je navržen tak, aby pomáhal profesionálům správně nastavit své manažerské postupy při řízení v agilním prostředí. Kurz je připraven tak, aby pomohl účastníkům pochopit zásady řízení podle PRINCE2 a správně nastavit rozhraní mezi PRINCE2 a agilními postupy.

PRINCE2 Agile je završen zkouškou a formální certifikací a je veden zkušenými a akreditovanými trenéry. Podobně jako PRINCE2 lze také PRINCE2 Agile využít při řízení různých typů projektů v nejrůznějších oblastech průmyslové výroby a služeb.

CERTIFIKACE

Systém certifikace PRINCE2 AGILE

Systém certifikace PRINCE2 AGILE nabízí dvě hlavní úrovně certifikátů: Foundation a Practitioner.

PRINCE2 Agile Foundation je vhodný pro všechny, kteří pracují v agilním prostředí: projektové manažery, pracovníky projektové podpory nebo členy širšího projektového týmu. Získání certifikátu vám umožní pochopit principy a procesy, ze kterých vyrůstá dobrá praxe projektového řízení a zároveň získáte širokou znalost agilních konceptů a technik: Scrum, Kanban, Lean Start-up a Cynefin. Navíc objevíte důležité aspekty pro budování fungujícího rozhraní mezi PRINCE2 a agilními způsoby práce.

PRINCE2 Agile Practitioner je vhodný pro certifikované manažery PRINCE2, kteří využijí návod jak efektivně přizpůsobit metodiku PRINCE2 pro využití v agilním prostředí. PRINCE2 Agile  umožní manažerům lépe aplikovat metodiku PRINCE2 v kombinaci s agilními koncepty jako Scrum a Kanban, a využít tak naplno schopnost pohotové reakce, který nabízejí. Certifikace je zvlášť vhodná pro jednotlivce a organizace, kteří pracují prostřednictvím projektových, produktových či programových schémat.

KURZY

Kurzy, které nabízíme

Kurz PRINCE2 AGILE Foundation

Kurz PRINCE2 Agile Foundation nabízí účastníkům základní přehled metodiky PRINCE2, přehled agilních konceptů a technik a také znalosti potřebné pro jejich společné každodenní použití. Třídenní intenzivní kurz je zakončen certifikační zkouškou na úrovni Foundation. Úspěšné absolvování kurzu vyžaduje také samostudium.

více informací

Kurz PRINCE2 AGILE Practitioner

Kurz úrovně Practitioner navazuje na předchozí kurz úrovně Foundation. Tento dvoudenní intenzívní kurz pomáhá účastníkům získat dovednosti nutné pro aplikaci metody PRINCE1 Agile prostřednictvím řešení příkladů a případových studií z reálného manažerského prostředí. Podmínkou pro zápis do kurzu je splnění prerekvizit. Dvoudenní intenzivní kurz je zakončen certifikační zkouškou úrovně Practitioner.

více informací

Kombinace PRINCE2 AGILE Foundation & Practitioner

Tento kurz je nejlepší volbou pro vás, kteří chcete svůj trénink maximálně urychlit a získat oba certifikáty (Foundation a Practitioner) v krátké době. Tento pětidenní intenzivní kurz zahrnuje úrovně Foundation a Practitioner včetně obou zkoušek.

více informací

Výcvikový tábor projektového řízení: PM BOOT CAMP

Dvakrát ročně nabízí Centrum projektového řízení jedinečnou příležitost v oblasti tréninku projektového řízení. Úspěšní absolventi tohoto programu získají 5 profesionálních certifikátů: PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner, PRINCE2 Agile, Management of Risk (MoR) Foundation a MoR Practitioner. Součástí programu je i simulace projektového prostředí ve spolupráci s předním průmyslovým korporátním partnerem.

více informací (EN)

NAŠE AKREDITACE

Akreditovaná školicí organizace

Centrum projektového řízení Masarykovy univerzity je držitelem mezinárodní akreditace. Tato akreditace vám zajišťuje, že Centrum i naši jednotliví trenéři splnili náročné podmínky pro získání mezinárodně uznávané certifikace společnosti AXELOS.

Reference

„Univerzitní lektoři jsou skuteční odborníci s dlouholetými praktickými zkušenostmi týkajícími se projektů, což mně skutečně pomohlo pochopit teorii v kontextu reálného života. Nemohl jsem si přát lepší přípravu ke zkoušce PRINCE2, kterou jsem úspěšně absolvoval bez problému. Nyní, když jsem PRINCE2 certifikovaný, nemůžu se dočkat, až budu pracovat na svém dalším projektu.“

Tomáš Potěšil Tomáš Potěšil
informační technologie a služby

NADCHÁZEJÍCÍ KURZY

Nejsou naplánovány žádné budoucí akce.

kalendář kurzů

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info