Centrum projektového řízení

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity

CPR

Propojujeme vzdělávání a průmysl

Vítejte na Masarykově univerzitě, Fakultě ekonomicko-správní, v Centru projektového řízení (CPR nebo PMCE). Cílem centra je poskytnout nejlepší školení v oblasti projektového a programového řízení. Za tímto záměrem jsou našimi školiteli nejen fakultní členové Univerzity, ale jsou také vysoce respektovanými odborníky s rozsáhlými, mezinárodními zkušenostmi v oblasti projektového a programového řízení. Tato dovednost je neocenitelným přínosem, pokud se jedná o vysvětlení, jak se nejlepší oborové praktiky hodí v nejnáročnějších projektových prostředích.

Centrum sídlí v budově Ekonomicko-správní fakulty, v blízkosti centra města Brna. Moderní, prostorná budova fakulty je vynikajícím místem k pokračování v profesním rozvoji a vzdělávání, s pěti multimediálními podlažími poskytujícími vzdělávací prostory, rozsáhlou knihovnu, příjemné společné prostory i kavárnu.

Reference

„Univerzitní lektoři jsou skuteční odborníci s dlouholetými praktickými zkušenostmi týkajícími se projektů, což mně skutečně pomohlo pochopit teorii v kontextu reálného života. Nemohl jsem si přát lepší přípravu ke zkoušce PRINCE2, kterou jsem úspěšně absolvoval bez problému. Nyní, když jsem PRINCE2 certifikovaný, nemůžu se dočkat, až budu pracovat na svém dalším projektu.“

Tomáš Potěšil Tomáš Potěšil
informační technologie a služby
LIDÉ

Ing. Petr Smutný, Ph.D.

Spoluzakladatel a koordinátor CPR, proděkan ESF pro zahraniční vztahy

telefon: 549 49 7296
e‑mail:

Petr Smutný je jedním ze zakladatelů Centra projektového řízení Masarykovy univerzity a má více než 15letou praxi jako učitel a školitel. Petr připravuje a vede kurzy zaměřené na management, rozvíjení ředitelských dovedností a projektové řízení. Současně působí na fakultě jako proděkan pro zahraniční vztahy a odborný asistent.

Petr začal svoji kariéru jako učitel a školitel v roce 2001. Je spoluautorem několika aplikací pro podnikové simulační hry zaměřené na rozvoj podnikatelských, manažerských a vůdcovských schopností. Tohoto využil k veřejnému přednášení v rámci akademických kurzů a odborných programů na několika předních univerzitách v Česku (Masarykova univerzita, VŠE Praha). Jeho průprava zahrnuje desetileté zkušenosti jako trenéra v programu MBA (BIBS Brno) a řadu interních firemních školení (včetně Sika Brno, SSŽ Praha).

Tuck Lloyd Crawford Macrae, M. B.A.

spoluzakladatel, vrchní konzultant a vedoucí školitel CPR

telefon: 549 49 7424
e‑mail:

Tuck MacRae je jedním ze spoluzakladatelů Centra projektového řízení Masarykovy univerzity a má více než 30leté zkušenosti s projektovým a programových řízením. Tuck dohlíží na kurzy v Centru ve spojení s jeho funkcemi odborného asistenta v rámci Fakulty ekonomicko-správní.

Tuck začal svoji kariéru v roce 1981 jako procesní inženýr v telekomunikačním průmyslu. Po několika letech navrhování výrobních systémů se přesunul od telekomunikací do vojenských a kosmických technologií za převzetí hodností od projektového manažera k viceprezidentovi. Tuckovo rozšířené zázemí v projektovém řízení v oblasti obrany a leteckého průmyslu mu umožňuje poskytnout spojení teorie projektového řízení a aplikace reálného světa. Spoluprací s organizacemi jako jsou Boeing, Grumman, Sikorsky, Marconi, NASA, Canadian Astronautics a the Canadian Government, měl Tuck možnost vyzkoušet jak řídit a jak neřídit malé, střední a velké projekty z první ruky. Tuck působil také jako projektový poradce a konzultant pro Severoatlantickou alianci pomáhající nastavit důležitou práci pro iniciativy jakou jsou TV kanál NATO, Výkonný rozvojový program NATO, Etická politika NATO a Kodex chování NATO. Od řízení projektů až k vytvoření jednoduchého Ganntova diagramu udává Tuck do kontextu spojení leasingových materiálů umožňující účastníkům rychlé porozumění konceptů a jejich aplikování v reálném světě.

BUDOUCNOST

Neustálý vývoj

Jak se budeme posouvat vpřed, vizí Centra je rozšířit dostupné školící možnosti a pokračovat v rozvoji integrovaných a end-to-end řešení projektového řízení pro naše partnery v oblasti průmyslu, organizace soukromého a veřejného sektoru, a ty, kteří se zajímají o celostní přístup k řízení portfolií, programů a projektů. Toto zahrnuje školení a certifikaci v softwarových řešeních projektového řízení a průmyslových metodologiích.

KONTAKTUJTE NÁS

Ing. Petr Smutný, Ph.D.

spoluzakladatel a koordinátor CPR, proděkan ESF pro zahraniční vztahy

telefon: 549 49 7296
e‑mail:

Tuck Lloyd Crawford Macrae, M. B.A.

spoluzakladatel, vrchní konzultant a vedoucí školitel CPR

telefon: 549 49 7424